Vienmomentė implantacija – vertingi faktai svarstantiems

Vienmomentė implantacija –  lengvas ir trumpas gijimas, procedūros greitis ir estetika. Tai reikiami elementai kiekvienam atsidūrusiam odontologo kėdėje. Šie ypač svarbūs, kai kalbama apie dantų skausmą ar net jų netekimą. Kuo ši skiriasi nuo vėlyvosios implantacijos ir kokie tokio gydymo privalumai? Pateikiame faktus, padėsiančius lengviau apsispręsti.

Vėlyvoji ir vienmomentė dantų implantacija – kokie esminiai skirtumai?

Dantų implantaciją galima skirstyti į dvi kategorijas: vėlyvoji, kuomet procedūra atliekama pacientui jau kurį laiką neturint danties, vienmomentė, kuomet implantas įsriegiamas iš karto po danties pašalinimo. Specialistai tvirtina, jog daugiau nei prieš 10 metų vienmomentė implantacija buvo didžiulė naujovė ir iššūkis kiekvienam odontologui, dabar –  tai patikrinta ir vertinama metodika, kurios teigiamas savybes spėjo įvertinti ir nemažai pacientų.

Dvigubai trumpesnis laikas, mažiau chirurginių procedūrų, mažiau skausmo ir vizitų pas odontologą – įmanoma?

Tobulėjant technologijoms, keitėsi ir specialistų įgūdžiai. Seniau konservatyvių gydytojų šis metodas net nedomino: išrovus dantį pacientai privalėjo išvykti namo ir pakartotiniam vizitui grįžti reikėjo tik po 4-5 mėnesių. Tuomet gydytojai gręždavo kaulą, įsukdavo implantą, jį užsiūdavo ir išleisdavo pacientą gydytis. Dar bene po pusės metų pacientui būdavo atliekama protezavimo procedūra. Tačiau šis laikas gali ženkliai sumažėti pasirinkus naują būdą. Esminis ir išties svarus skirtumas tas, jog pasirinkus vienmomentę implantaciją rezultatas pasiekiamas vos vieno apsilankymo metu – pacientui tik vieną kartą suleidžiami nuskausminamieji, tik vieną kartą tenka gerti antibiotikus, belieka išlaukti gijimo laikotarpį. Jis, beje, taip pat ženkliai trumpesnis nei įprasta.

vienmomentė-implantacija

Saugus ir patikimas metodas

Pagrindiniai nuogąstavimai dėl šios procedūros yra infekcijos atsiradimas. Kadangi raunamas dantis ir į jo vietą įsukamas implantas, baiminamasi, jog tai sukels infekciją, Tai – mitas. Atliekant procedūrą ir prieš įsukant implantą audiniai kruopščiai išvalomi, paruošiami implantavimui. Todėl nėra pagrindo jaudintis, teisingai atlikus procedūrą implantas greitai prigyja ir nesukelia diskomforto. Dar vienas mitas, kurį tenka išgirsti – implanto stabilumas. Tam didžiulę įtaką turi pirminis stabilumas. T.y. implanto užfiksavimas kaule. Seniau tokios įrangos nebuvo ir vienmomentė implantacija kėlė daug klausimų. Šiandien implantai turi atitinkamą dizainą, kuris puikiai įsitvirtina ir prisitaiko atsitvėrusioje ertmėje.

Estetinis vaizdas

Daugelis sutiktų, jog implantai vertinami ir dėl puikaus estetinio vaizdo. Jie atstoja natūralią danties šaknį, atstato kramtymo funkciją, yra ilgaamžė investicija, mat ant implanto protezuotas dantis atrodo kaip nuosavas. Be to, svarbu ir tai, jog šis vizualiai nesiskiria nuo savų dantų, yra nepastebimas. Beje, neretais atvejais pasirinkus tokį implantą jis pagerina net ir anksčiau buvusį vaizdą: išlygina tarpą, pagražiną šypseną. Tiesa, dar geresnius rezultatus galima pasiekti ir dėl dantenų. Kadangi procedūra atliekama iškart, dantenų ilgam neužsiuvant, šios nepraranda savo formos, lankstumo ir dar lengviau prisitaiko prie įsriegto implanto. Tiesa, neverta jaudintis ir dėl priekinių dantų, toks būdas leidžia greitai išspręsti susidariusias problemas – ant jų bei visų kitų dantų uždedamas laikinas dantis.Todėl, įvertinus visus teigiamus kriterijus, galima daryti išvadą, jog šis būdas pasiteisins ir leis džiaugtis gražia šypsena bene iškart.

Turite klausimų? Susisiekite: +370 636 33377, mes pasiruošę atsakyti į Jums rūpimus klausimus. Implantų pavyzdžius rasite čia