Šiuolaikinės dantų laboratorijos – inovacijos ir technologinė pažanga

Per pastaruosius metus dantų priežiūra ir gydymas stipriai patobulėjo, o dantų implantologija nuolat žengia koja kojon su išmaniosiomis technologijos bet skaitmenine pažanga. Technologijos dantų priežiūros srityje per pastarąjį šimtmetį nuo elementarių rankinių įrankių perėjo prie išmanių prietaisų ir programų, o dalis iš jų buvo pritaikytos iš pačios NASA. Dantų laboratorijos technologijos nuolat keičiasi, o inovatoriai vis išbando naujus metodus ir programas, kurios leidžia supaprastinti ir efektyvinti specialistų darbą, išvengti klaidų, o pats darbo procesas tampa daug greitesnis.

CAD/CAM Technologija

Moderniausios dantų laboratorijos Lietuvoje, gaminančios dantų vainikėlius ir protezus naudojasi naujausiomis CAD/CAM (angl. computer assisted design/computer assisted manufacture) technologijomis. Dar aštuntame dešimtmetyje keletas mokslinių tyrimų ir odontologijos plėtros laboratorijų pirmą kartą panaudojo kompiuterinį projektavimą ir gamybą (CAD / CAM metodu), sukurdamos kompiuterines programas tam, kad suprojektuotų danties vainikėlio ar tilto dydį, o tada jį pagamintų. Tuo metu procesas buvo laikomas brangiu ir sudėtingu, o galutinis produktas niekada neatrodė toks kokybiškas, kaip rankų darbo. Vis dėlto CAD / CAM technologijos odontologijoje tapo vis labiau prieinamos specializuotoms laboratorijoms, kurios galėjo greitai pagaminti tiltus ir vainikėlius, o šiandien tokia technologija laikoma viena pažangiausių, galinti užtikrinti aukščiausius kokybės standartus. Senais rankiniais metodais dirbančios laboratorijos gali pasiūlyti užsakovams galutinį pagamintą produktą vos per 4-6 savaites, kai tuo tarpu skaitmenizuotos laboratorijos gali pilnai pagaminti reikiamą produktą vos per savaitę.

DDX skaitmeninė dantų laboratorija

DDX laboratorija – tai viena moderniausių skaitmeninė dantų laboratorija bendradarbiaujanti ir dirbanti su daugeliu odontologijos klinikų ir specialistų visoje Lietuvoje. Šioje laboratorijoje naudojami naujausi CAD/CAM metodai, kurie padeda užtikrinti nepriekaištingai pagamintus vainikėlius, tiltus bei protezus. Dėl išmaniųjų technologijų, laboratorija savo klientams gali pasiūlyti funkcionalias, estetiškas ir preciziškai tikslias restauracijas konkurencingomis kainomis. Skaitmenizacija leido sumažinti žmogiškųjų resursų poreikį, ko pasekoje aukščiausios kokybės protezus galima įsigyti ir mažesne kaina. Svarbu akcentuoti tai, kad tokio tipo laboratorijoje pagaminti produktai būna ženkliai tikslesni, tad trumpėja jo lokalizavimo laikas tiek gydančiam gydytojui tiek užtikrinamas komfortas pacientui, nes iki minimumo sumažinamas šlifavimo poreikis. DDX laboratorija šiandien plačiai žinoma ir dėl savo lankstumo – joje gaminamos restauracijos yra lengvai pritaikomos bet kokio tipo implantų sistemoms, o visos reikalingos protezavimo detalės taip pat suteikiamos užsakovams.