Iš ko pagaminti dantų implantai?

Dantų implantacija – viena dažniausių odontologinių procedūrų šių dienų rinkoje. Ilgalaikis ir džiuginantis rezultatas netekus vieno ar visų dantų tik dar labiau skatina šios inovatyvios procedūros augimą. Jokio diskomforto, tik daili šypsena skatina ne vieną išbandyti ir investuoti į šią paslaugą. Tačiau kokią įtaką kokybei daro patys dantų implantai ir iš ko jie gaminami?

Implanto stiprumas – titanas

Titanas lengvas, stiprus, biologiškai tinkamas žmogaus kūnui, nesukeliantis alerginės ar atmetimo reakcijos metalas. Tam padeda natūraliai susidariusi apsauginė oksido plėvelė, kuri stipriai prilipusi, netirpi ir chemiškai nelaidi bei užkertanti kelią reakcijoms tarp metalo ir jį supančios aplinkos. Be to, titanas puikiai suauga su kaulu. Taip sukuriamas ilgalaikis efektas. Dėl to dantų implantams titanas naudojamas jau daugiau nei dešimtis metų.

dantų implantai

Dantų implantai iš titano ir titano lydinio

Dantų implantas sudaromas iš titano varžto, primenančio danties šaknį. Jis dažniausiai gaminamas iš 90 proc. titano sudarančios priemaišos. Likę 10 proc. susidaro iš metalų, kurie suteikia papildomo stiprumo (aliuminio arba valadžio). Metalai, naudojami skirtingose implantų rūšyse, yra labai panašūs. Skirtumai slypi implanto formose. Implantų paviršiai išformuojami mikroskopiniame lygyje tam, kad kuo sėkmingiau suaugtų su kiekvieno žmogaus žandikauliu.

Dantų implantams naudojami 1-4 kategorijų titano lydiniai. Nors iki šiol nepavyko nustatyti, kokiuose metaboliniuose procesuose dalyvauja titanas, tačiau žinoma, kad ši medžiaga yra labai svarbi. Titanas nesukelia alerginių reakcijų, pasižymi puikiomis osteointegracinėmis (suaugimo su kaulu) savybėmis. O šio metalo ir jo panaudojimo metodika buvo atrasta visai atsitiktinai – dar 1952 m. Pirmą kartą kaulo ir titano suaugimo savybę nustatė Švedijos mokslininkas Per-Ingvar Branemark. Mokslininkas panaudojo titano implantus tirdamas triušių kaulų kraujotaką ir pabaigus eksperimentą paaiškėjo, kad pašalinti implantus labai sudėtinga –  implantai buvo visiškai suaugę su kaulu. Tokiu būdu šis metodas pradėtas taikyti ir praktikoje.

Kaip tai veikia?

Danties implantas yra sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Implantas įsriegiamas į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atrama danties atstatymui. Prigijus implantui kaule, protezuojama –  padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas. Šiuo metu patys populiariausi sraigtiniai implantai, gaminami iš biologiškai suderinamo titano.

Dantų implantų rūšys

Sraigtiniai dantų implantai (angl. screw implants) – pagrindinis šių laikų pasirinkimas. Šio tipo implantai yra gausybės tyrimų, bandymų ir tobulinimo rezultatas. Sraigtiniai implantai dažniausiai gaminami iš titano, kuris puikiai prisitaiko prie žmogaus organizmo, nesukelia alerginių ir infekcinių reakcijų.

Plokšteliniai implantai (angl. plate implants) įprastai būdavo parenkami pacientams, kurių siauros, tačiau gana aukštos žandikaulių dantinės ataugos. Tokie implantai montuojami tik krūminių dantų srityje ir dažniausiai vyresniems žmonėms, kaip atramos tiltiniams protezams.

Poantkauliniai implantai (angl. periosteal dental implants) gelbsti visiškai sunykus dantinei viršutinio ar apatinio žandikaulio daliai ir dėl to nebeįmanoma įsodinti sraigtinių arba plokštelinių implantų. Jie įsodinami ne į kaulą, o uždedami ant jo, po antkauliu. Gaminant poantkaulinį implantą nuimamas implantuojamos vietos antspaudas ir individualiai gaminamas implantas, kuris vėliau įsodinamas dviejų operacijų metu.

Dantų implantų gamintojai

Įprastai implantai vieni nuo kitų skiriasi dizainu ir jų paviršiaus apdirbimo technologija. Daugeliu atvejų kaip tik šie ypatumai lemia implantavimo galimybes, eigą bei rezultatus. Nuo gydytojo pasirinktos implantų sistemos priklauso ne tik operacijos sudėtingumas, bet ir gydymo trukmė, rezultatas, ilgaamžiškumas.

Taigi, kokie yra geriausi ir populiariausi dantų implantų gamintojai? Prekės ženklas J Dental Care pasaulyje žinomas kaip itin aukštos kokybės, patikimumo ir ilgaamžiškumo simbolis. J Dental Care išskirtinumas – dantų implantacijai skirti produktai, atitinkantys šiuolaikinius gydymo metodus, aukščiausius kokybės ir saugumo standartus. Bendradarbiaudami su stipriais mokslo bei tyrimų centrais J Dental Care kuria produktus kurių, reikia šiandien ir inovacijas, kurios bus aktualios rytoj.