3D skeneris ir skaitmeninė odontologija

Per pastaruosius metus skaitmeninės technologijos skirtos bendrosios praktikos odontologams, implantologams, burnos ir žandikaulių chirurgams pastebimai išaugo. Tai leidžia pacientams gauti modernius tradicinių dantų problemų sprendimo būdus. Skaitmeninės technologijos taip pat pagerina bendravimą tarp paciento ir specialisto, pagreitina diagnozę ir užtikrina gydymo tikslumą. Skaitmeninė odontologija ir 3D skeneris – labai svarbus odontologijos pasiekimas. Tarp skaitmeninių odontologijos technologijų šiandien populiariausi yra diagnostinis vaizdavimas ir intraoralinis burnos skenavimas, įskaitant CAD/CAM (angl. computer assisted design/computer assisted manufacture) metodus.

Kas yra intraoralinis skeneris?

Intraoralinis skeneris yra elektroninis prietaisas, atkartojantis 3D vaizdus, ​​žandikaulio ertmės anatomines struktūras bei leidžiantis sukurti paciento burnos ertmės skaitmeninį vaizdą, kad būtų galima kuo tiksliau ir paprasčiau pagaminti reikiamus protezus ar vainikėlius. Kuo išskirtiniai šiuo metu rinkoje esantys intraoraliniai skeneriai ir kaip jie palengvina darbą specialistams aptarsime plačiau.

Kaip veikia intraoralinis skeneris?

Intraoralinis skeneris fiksuoja optinį vaizdą tiesiogiai iš paciento burnos. Intraoraliniai skeneriai naudodami specialią kamerą ir atitinkamą šviesos šaltinį perduoda skaitmeninį paciento burnos ir žandikaulio erdvinį vaizdą tiesiai į kompiuterį, kur gydytojas lengvai gali įvertinti turimą vaizdą ir perduoti jį laboratorijos specialistams. Šiandien rinkoje galime sutikti dviejų tipų intraoralinius skenerius veikiančius “fotografijos” ir “video” technologijomis. “Fotografijos” technologijų skaitytuvai yra tie, kurie fiksuoja atskirus nuskaitytų burnos sričių vaizdus – tai yra konkretus paciento burnos vaizdas atkuriamas sistemai susijungus ir sudarius skaitmeninį 3D modelį iš atskirų vaizdų. Skirtingai nuo ankstesnio tipo, „Video“ technologijos skaitytuvai veikia labai panašiai kaip vaizdo kameros, todėl nuskaitytos vietos yra įrašomos.

Kuo intraoralinis skeneris gali būti naudingas Jūsų klinikai?

Iki šiol tradicinė paciento burnos ertmės atvaizdavimo sistema buvo dantų atspaudų darymas tokiomis medžiagomis kaip alginatas ar silikonai, kurie sukeldavo daug nepatogumų pacientui (pavyzdžiui žiaugčiojimo refleksas, blogas skonis ir kt.) bei užimdavo daugiau darbo laiko antspaudus imančiam specialistui. Taip pat toks antspaudų nuėmimo būdas turėdavo ženkliai didesnę paklaidos tikimybę, sąlygodavo daugiau nuimtų anspaudų įtrūkimų ar lūžių.

Šiandien skaitmenizacija odontologijoje ženkliai supaprastino specialistų darbo eiga klinikose. Specialistas ne tik sutaupo ženkliai daugiau laiko, tačiau naudojant intraoralinį skenerį užtikrinama komfortiška paciento būklė, o sukuriamas 3D burnos atvaizdavimas iki minimumo sumažina paklaidos tikimybę bei kelių sekundžių intervalu leidžia perduoti laboratorijai suformuotus vaizdus.

Skaitmeninė-odontologija-3D-skaneris

SHINING 3D AORALSCAN intraoralinio skenerio privalumai

IŠMANUS NUSKAITYMAS –  SHINING 3D įmonės sukurta, nuolatos vystoma bei atnaujinama programinė įranga integruos nuskaitytus duomenis ir juos automatiškai apdoros, kad gautumėme tik aukščiausios kokybės skaitmeninius vaizdus. Pakartotinio nuskaitymo funkcija leidžia peržiūrėti anksčiau nuskaitytus vaizdus ir, jei reikalinga, iš naujo nuskaityti trūkstamas sritis.

REALISTIŠKAI ATKURIAMAS VAIZDAS – nuskaitymo metu gauname tikroviškas spalvas, aiškias dantų ir dantenų formas bei tikslias žandikaulių linijas.

JUDESIO JUTIKLIS – Naudodamiesi judesio valdymo funkcija galite pilnai užbaigti nuskaitymo procesą neliesdami kompiuterio, o tik judindami skaitytuvą atitinkamomis kryptimis. Tai padidina prietaiso naudojimo patogumą bei iki minimumo sumažina infekcijų riziką klinikinėje aplinkoje.

DIRBTINIS INTELEKTAS – „AI“ programinės įrangos dėka automatiškai identifikuojami ir ištrinami nuskaityti nepageidaujami objektai ir pašaliniai duomenys, kas leidžia gauti kuo tikslesnį vaizdą.

DUOMENŲ SAUGOJIMO IR PERDAVIMO PLATFORMA – „SHINING 3D“ debesijos duomenų platforma leidžia patogiai perduoti duomenis, kad būtų lengviau sekti užsakymus bei palengvinti bendravimą tarp klinikų ir odontologijos laboratorijų.